Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest to metoda polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Stosowana jest do regeneracji i biorewitalizacji skóry, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, do poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry.

Zastosowania biorewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, pośladków, ud , leczenie cellulitu, rozstępów, profilaktyka i leczenie łysienia.

Mezolit to jeden z zabiegów mezoterapii stosowany w celu zapobiegania i przeciwdziałania starzeniu się skóry, a także odżywiający i wygładzający zmarszczki. Substancją czynną jest niestabilizowany kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym, regenerującym zwiotczałą skórę twarzy, dłoni, dekoltu, szyi, jak również chroni przed wolnymi rodnikami. Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu, skóra staje się zdrowsza, gładsza, delikatne zmarszczki znikają, skóra jest nawilżona „od wewnątrz”, jędrna, wygląda młodziej. Mezolift zaleca się szczególnie pacjentom: o poszarzałej i pozbawionej blasku skórze, odznaczającym się „zmęczoną” skórą, palącym papierosy, wystawionym na działanie promieni słonecznych, po porodzie, prowadzących intensywny tryb życia, narażonych na stres, prewencyjnie dla każdego.

Metoda:
Preparat wstrzykuje się w wierzchnią warstwę skóry właściwej za pomocą strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienka igłę. Zabieg trwa ok.1 godziny. Po zabiegu mogą być widoczne grudki przez ok. 2-3 dni. Zabieg należ wykonywać seriami 3 zabiegi co 4-6 tygodni i następnie podtrzymująco co 3 miesiące. Przed zabiegiem skóra jest znieczulona kremem znieczulającym EMLA pod okluzją trwającą ok. 30 minut.
Stosowane substancje: niestabilizowany kwas hialuoronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe, kwas retinolowy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, peptydy biomimetyczne, DMAE, Meso Multiwitaminy (kwas askorbinowy, cholicalciferol, pyrodyksyny, dekspantenol, amid kwasu nikotynowego, ryboflawina, tiamina, tokoferol, witamina A), pierwiastki śladowe (cynk, miedź, selen, magnez, chrom,), polidezoksyrybonukleotyd i inne. Stosowane preparaty niestabilizowanego kwasu hialuronowego: StylAge Hydro, Princess Rich, Juvaderm Hydrate, R-fine, MH-18.

Łysienie i wypadanie włosów
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy różnych substancji można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać lub spowolnić ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Mezoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia farmakologicznego . Zabieg: wykonywany w obrębie owłosionej skóry głowy przeprowadza się z częstotliwością początkowo 1 raz na tydzień, a następnie kontynuując 1 raz na miesiąc. Stosowane substancje: specjalnie przygotowywane koktajle w których skład wchodzą: dekspantenol, minoksydyl, witaminy, oligoelementy, krzemionka organiczna, dutasteryd i inne.

Używane preparaty:
HAIR +Revitalizing to gotowa do użycia formuła rewitalizująca, która zawiera kwas fosfatydylocholinowy, ryboflawinę (witamina B2), nadtlenek dysmutazy i kompleks aminokwasów. Zadaniem tych składników jest jednoczesna stymulacja cebulki włosa i poradzenie sobie z różnymi rodzajami łysienia ( męskie, żeńskie, plackowate, spowodowane promieniami UV, niedoborami pokarmowymi, łysienie poinfekcyjne, po ciąży w trakcie menopauzy

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco do mezoterapii zapobiegający wypadaniu włosów. W swym składzie zawiera: witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czynniki redukujące, peptydy biomimetyczne. Działa zmniejszając efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów , poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość włosów, nawilża i odżywia skórę głowy.